Sayfalar

20110919

Ramazan Bayramı Kaytarması:)


Ramazan Bayramı'nı fırsat bilip yine kaçtık. Bu seferki durak Hollanda, Paris, Köln,Brüksel ve Lüksemburg oldu. İşimizin sektöründen dolayı pek yaz tatili yapamıyoruz. Bayramın bu sene böyle güzel bir zamana gelmesi şanstı bizim için. Tatil çok keyifli ve renkli geçti. Bu sefer fotoğraf konusunda kendimizi de aşmışız, 570 tane fotoğraf print ettim:)) Hatta güzel bir DSLR-Like almayı da kafama koydum artık. Neyse uzatmayacağım ama bir iki cümle yazmak istiyorum. Gezinin en beğendiğimiz bölgesi Hollanda oldu. Amsterdam süper. Her şeyin müzesi var diyebilirim. Fakat bu şehir için vaktimiz oldukça kısıtlıydı malesef. Marken ve Volendam denen şehirleri muhteşem, aynı sulu boya tablolar gibi. Tocam da resmen aşık oldu Hollanda'ya. Bir daha seve seve gideriz.
Paris de çok güzeldi. Biz Paris'i seven kesimdeniz. Ben 14 yaşımdayken gittim ilk defa. O büyülü akşamları o zaman bile çok etkilemişti beni. Yıllar sonra aşkımla gitmek de kısmet oldu:) Disney'e bile gittik utanmadan eheuhe:)
Köln'de çok Türk var. Bilinen metropollerden pek bir farkı yok gördüğüm kadarıyla. Gittik mi gittik işte.
Lüksemburg gelir seviyesi en yüksek ülkesi Avrupa'nın. Aslında bir düklük. İntihar oranı oldukça yüksekmiş bu minik ülkede. Şehrin içinden harika bir vadi geçiyor, güzelliğinden gözlerimi alamadım. Biz bir gece kaldık. Daha fazlası sıkardı aslında.
Brüksel'de şansımıza bira festivali vardı. O yüzden hareketliydi şehir. Burada en şaşırdığım şey ünlü"işeyen çocuk heykeli"nin mini minnacık olmasıydı:) Bir de heykelin bir sürü kıyafeti var. Değiştirip duruyorlar:) Fena bir şehir değil. Özellikle Brugge çok şirin bir şehir. El yapımı çikolatalar bir harika:)
Kısa kısa notlarım bunlar bu tatilden. Gerisi de bana kalsın:).. Gerçekten tatile ihtiyacımız olduğundan mıdır, gittiğimiz yerlerin büyüsünden midir bilmem ama bizim için hem çok renkli hem de çok romantik bir tatil oldu. Umarım sizin de yolunuz düşer..

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Şekerim 570 fotodan bize görsellik bu kadar mı düştü?:)) soldaki resminize bayıldım bu arada...Sizden bi uzak doğu bekliyorum...ayrıca minik bir piramit görselide ekliyebiliriz!!!"ÖzdEn"

© Etk Yavrusu © dedi ki...

Canım ya üşeniyorum :)) Gel gerçeklerini göstereyim sana:)

© Etk Yavrusu © dedi ki...

Canım ya üşeniyorum :)) Gel gerçeklerini göstereyim sana:)