Sayfalar

20090924

GEÇMİŞ,BİTMİŞ,İZ YAPMIŞ


Geçmişin insanı bırakmayacağına inanmıyorum.Ama tam tersi, her zaman mevcuttur. Belki de insan yaradılışı gereği zaten böyle bir varlık ve buna direnmek de anlamsız.Kodlarımızda yüklü ataların tüm tarihleri.Organ transferinde bile donörün dnasındaki kodlar da geçmiyor mu bağışı alana? İlginç ilginç olaylar yaşanabiliyor sonra da. Geçmişi bu kadar güzel kılabilen sanırım adı üzerinde "geçmiş olması"..Geçmiş artık "ulaşamazsın" "bitti gitti" izlenimi vermesi.

Eskilerden bir dostla konuştuğunda neden acır ki insanın içi? Aslında benim bu zamanlarda geçirdiğim iç bayılmaları yaşanan safsatalar yüzünden değil de, insanlara sıkı sıkı sahip olamamaktan kaynaklanır çoğunlukla.Yani boş vermiş unutmuş gitmişim, ne aramış ne sormuşum sonra da herkes benim olsun istiyorum.Neyse bunlar çok da vahim değil ama en berbatı en sevdiklerinin geçmişlerini silememek.O anıları ve insanları, hem sevdiklerinin hem de onlarla şu ana kadar iletişime geçmiş herkesin zihninden yok edememek.İnsan beyni aynı bilgisayar gibi; asla bir şeyi silemezsin.Karanlık ve puslu bir akşamda ; üzerinde beyaz önlüğü, gözünde kavanoz dibi gözlükleri,saçları uzun ama dik dik ve elinde sahneyle alakasız bulsam da bir kaynak tabancası bulunan bir bilgisayar kurdu çocuk bana şöyle demişti;"Boşuna uğraşma, bilgisayardan asla bir bilgiyi silemezsin, sadece onları saklamış olursun AHA Ha HA HA!!!" ve soğuk bir rüzgar ensemden esmiş,tüylerim ürpermişti.

Yaşananlar olmasa bugün biz bugünkü gibi olmazdık.Bizler tarihlerimizin yavrularıyız. Taşıması güç bir ağırlık veriyor, ama öyle..Yine de en sevdiklerimi sahiplenmenizi sağlayacak her türlü bilgi ve anıyı beyinlerinizden silmek durumundayım.Kurallar, kuraldır.Bunun için üzgünüm.

Hiç yorum yok: