Sayfalar

20090807

Nasıl anlatsam,nerden başlasam?Geçtiğimiz bir hafta boyunca Bodrum'daydım.Çok küçük yaşlarımda hayal gibi hatırladığım seferi saymazsak ilk gidişimdi denebilir.Bu tatilimizde dinlenmeyi aklımızda tuta tuta ben ve eşim nam-ı diğer iki kafadar koyulduk yola.Malum Bodrum yolu bu, git git bitmiyor.Yaklaştıkça hava nemleniyor; bulutlar, karalar, bunaltılar, kuraklıklar seyreliyor.Yola çıkmadan bir gün önce ayarladığımız, Bodrum'a gelince otellerin doluluğunu görüp ne kadar da "ballı" olduğumuzu anladığımız otelimize, Forever Club'a yerleşiyoruz.Hatta bu gerçeği farkedemeyen biz, bir de odamız yarı deniz manzaralı diye hayıflanıp danışmadaki arkadaşa değiştirmesi için türlü şirinlikler yapıyoruz...

Ohhh Bodrum,ne güzel bir yermişsin sen öyle.Durmuyorsun,sürekli koşuyorsun,zıplıyorsun,oynuyorsun sanki..

Her türlü tatil anlayışındaki misafirini doyuracak usta bir hancı sanki bu Bodrum.Biz de dinlenme niyeti ile çıktığımız tatilimizi saptırmadan ufak tefek de olsa faaliyetlerde bulunduk.Bir kere otelimizi beğendik.İçmeler mevkiinde,yani şehrin göbeğinde,denize sıfır, beş yıldızlı, her şey dahil bir oteldi.Buraya kadarı klasik zaten. Ama şaşırtıcı olan kısmı yemeklerinin lezzetiydi. Sanki mutfaklarında onlarca anne çalışıyormuş tadında yemekleri vardı.Deniz,havuz ve akşamları otel dışı aktiviteler planlayan herkese tavsiye ediyorum.Biz bir günümüzü de Dedeman Aqua Park'ta geçirdik.Giriş ücreti bence tuzluydu,ayrıca içerideki yiyecek ve içecekler de oldukça pahalıydı.Gidecekler varsa hazırlıklı olsun.

Bodrum'a gidip de Antik Tiyatro'da konser izlememek olmazdı sanırım.Biz de Sertab Erener'i dinledik.Devleşti de devleşti küçük kadın. Roller Coster'dan aşağı düşer gibi heyecanlandırdı bacaklarıma kadar, Aşk'ı söylerken..

Sonra ünlü Catamaran Marine Club'a gittik. 1500 kişi kapasiteli bir yüzer disko. Gece 01:00'de Bodrum Kalesi yakınından hareket edip belli koyları dolaşarak sabaha karşı geri dönüyor.Bu süre zarfında gemiyi terk etmek isteyenler de ücretsiz olarak motorla -biraz da tıklım tıkış şekilde- kıyıya bırakılıyor.Dans pisti camdan olduğundan dansederken balıkları görüyorsunuz.Kız kıza gidilecek bir mekan değil. İnanılmaz canlı şovları var ki sanırım ününü de buradan alıyor. Her türlü cinsel tercihi olan kişilere hitap edecek bir şov ekibi mevcut.Böyle ilginç dansçıları hayatında ilk defa gören ben ve benim gibiler de dansetmek yerine ağzı açık şekilde gösterileri izliyor:) Ben çektiğim ayrıntısı az bir resmi koyuyorum gerisini de siz araştırın:))

Bunlar dışında yat gezilerini öneririm gerçekten keyifli geçiyor.Salı akşamları İbrahim Tatlıses,Cuma akşamları Ferhat Göçer, Pazarları Tan, haftanın birkaç günü Fatih Ürek gibi birçok ünlü Bodrum'da sahne alıyor. Biz sadece bir haftamız olduğu için bu kadar yormak istemedik kendimizi ama bir dahaki sefere mutlaka eğlenmeyi seven arkadaşlarla gitmeye kararlıyız.
Ben Bodrum'u çok sevdim.

Hiç yorum yok: